სოციალურად დაუცველი ოჯახების 100-მდე მოსწავლეს სასკოლო ჩანთები და ნივთები გადაეცათ
ახალი სასწავლო წლის დაწყებასთან დაკავშირებით, სოციალურად დაუცველი ოჯახების 100-მდე მოსწავლეს სასკოლო ჩანთები და ნივთები გადაეცათ.
ქუთაისის მერმა იოსებ ხახალეიშვილმა, მაჟორიტარმა დეპუტატმა ზაზა ლომინაძემ, საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილემ გია ბასილაძემ, ქართულ-გერმანული ცენტრისა და "მეიჯერელ საქართველოს“ მიერ ორგანიზებულ ღონისძიებაზე, სასწავლო წლის დაწყება მიულოცეს მოსწავლეებს და საჩუქრები გადასცეს.
„სასკოლო ნივთების გადაცემა იმ მოსწავლეებისთვის, რომლებიც განსაკუთრებულ მხარდაჭერას საჭიროებენ, უკვე ტრადიციად იქცა და ყოველი ახალი სასწავლო წლის დაწყებისას ათეულობით ბავშვი საჩუქრდება ჩანთებით და სხვა სასკოლო ინვენტარით. ამ საქმეში ადგილობრივ ხელისუფლებას ყოველთვის გვერდით გვიდგანან სხვადასხვა ორგანიზაციები. დღეს ქართულ-გერმანული ცენტრისა და „ მეიჯერელ საქართველოს“ ინიციატივით 40 ოჯახის 100 ბავშვი გავახარეთ სასკოლო საჩუქრით.
წარმატებულ სასწავლო წელს ვუსურვებ ყველა მოსწავლეს!“- განაცხადა იოსებ ხახალეიშვილმა.