თბილისის მეტრო კვლავ შეცვლილი დროით იმუშავებს
დედაქალაქის მერის, კახა კალაძის განცხადებით, თბილისის მეტროპოლიტენში მთელი რიგი სარეაბილიტაციო სამუშაოები ხორციელდება, რის გამოც, სამუშაოების განმახორცილებელი კომპანიის თხოვნით, მეტრო მუშაობას 23:00 საათზე ასრულებდა.
კალაძის თქმით, კომპანიამ კვლავ მიმართა თხოვნით დედაქალაქის მერიას, რომ მეტროს მუშაობის აღნიშნული საათები ძალაში დარჩეს. შესაბამისად, თბილისის მეტროპოლიტენი 1 ოქტომბრამდე კვლავ 06:00-დან 23:00 საათამდე იმუშავებს.
"პროექტის დასრულება მიმდინარე წლის ივლისისთვის იგეგმებოდა, თუმცა კორონავირუსით გამოწვეულმა პანდემიამ პროექტის განხორციელება შეაფერხა, რადგანაც ქვეყანაში უცხოელი ექსპერტები დროულად ვერ ჩამოვიდნენ და სამუშაოების წარმოებაც შეფერხდა. სამუშაოს მწარმოებელი და ზედამხედველი კომპანიების მოსაზრებით, ზემოაღნიშნულის გამო, სამუშაოების დასრულების გახანგრძლივდება და შესაბამისად, პროექტი ოქტომბრის შუა რიცხვებში დასრულდება.