"ივანიშვილის მთავრობა მხდალია, მათ ჩემი ვიზიტის ეშინიათ"-აფგან მუხთარლი
ივანიშვილის მთავრობა მხდალია, მათ ჩემი ვიზიტის ეშინიათ, - ამის შესახებ ჟურნალისტი აფგან მუხთარლი სოციალურ ქსელ „ფეისბუქში“ წერს.
„ივანიშვილის მთავრობა მხდალია, მათ ჩემი ვიზიტის ეშინიათ, იმიტომ, რომ ეს მათ დანაშაულებს გამოააშკარავებს. მათ არ შეუძლიათ იმის დამალვა, რაც ჩაიდინეს და ისინი პასუხს აგებენ მათ მიერ ჩადენილ ყოველ დანაშაულზე,“- წერს აფგან მუხთარლი.
ცნობისთვის, აზერბაიჯანელი ჟურნალისტი აფგან მუხთარლი გერმანიიდან საქართველოში გამომგზავრებას დღეს აპირებდა, თუმცა ამის უფლება არ მიეცა.
ავიაკომპანია „ჯორჯიან ეარვეისმა“ განმარტა, რატომ ეთქვა უარი აფგან მუხთარლის გერმანიიდან საქართველოში ტრანსპორტირებაზე.
როგორც ავიაკომპანიის მიერ გავრცელებულ განცხადებაშია ნათქვამი, საქართველოში მოქმედებს სპეციალური რეგულაცია, რომელიც ადგენს იმ ქვეყანათა ნუსხას, რომელთა მოქალაქეები და მუდმივი ცხოვრების უფლების მქონე პირები დაუბრკოლებლად შემოდიან საქართველოში. განცხადებაში აღნიშნულია, რომ აზერბაიჯანი არ შედის ამ ე.წ. „მწვანე ზონის ქვეყნების” ჩამონათვალში, შესაბამისად, ავიაკომპანია „აირზენა“ ვერ გაუწევდა მომსახურებას აზერბაიჯანის მოქალაქეს.