"ანგარიშვალდებული ვარ როგორც ენგურს აქეთ, ისე მის მიღმა მყოფი თანამემამულეების წინაშე" - ტიკარაძე
მივმართავ, როგორც ენგურს აქეთ, ისე მის მიღმა მყოფ ჩვენს თანამემამულეებს – მე ანგარიშვალდებული ვარ თითოეული თქვენგანის წინაშე, - ამის შესახებ ჯანდაცვის მინისტრმა ეკატერინე ტიკარაძემ განაცხადა.
ტიკარაძის თქმით, კორონავირუსთან ბრზოლაში, ექიმების, ექთნების, სანიტრებისა და მოხალისეების წვლილი შეუფასებელია.
"დღეს რუხიდან ერთი წლის ანგარიშს ვაბარებ მთელ საქართველოს, ამიტომ, მივმართავ, როგორც ენგურს აქეთ, ისე მის მიღმა მყოფ ჩვენს თანამემამულეებს – მე ანგარიშვალდებული ვარ თითოეული თქვენგანის წინაშე. ამ ომში შეუფასებელია ჩვენი ექიმის, ექთნების, სანიტრებისა და მოხალისეების წვლილი. მინდა, ვისარგებლო შემთხვევით, და მათ, ამ თავდადებისა და პროფესიონალიზმისთვის, განსაკურებული მადლობა გადავუხადო.
აქვე, მსურს, განსაკუთრებული მადლიერება გამოვხატო იმ საერთაშორისო და ადგილობრივი დონორი ორგანიზაციებისადმი, რომლებიც პანდემიის პირველი წუთიდან გვერდში გვიდგანან და თავიანთი წვლილი შეაქვთ მსოფლიო გამოწვევის დაძლევის პროცესში", - განაცხადა ეკატერინე ტიკარაძემ.