იანვარი 14 2025 წაკითხვა 134 ჯერ
2024 წელი საქართველოს ავიაციისა და ტურიზმის ინდუსტრიებისთვის განსაკუთრებით წარმატებული იყო. ქვეყნის აეროპორტებში მგზავრთნაკადმა მოიმატა და – 7,4 მლნ მგზავრს გადააჭარბა, რაც 24 პროცენტიანი ზრდაა წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით. 25 პროცენტით მოიმატა რეისების რაოდენობამ, – განაცხადა ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე მარიამ ქვრივიშვილმა.
იანვარი 11 2025 წაკითხვა 175 ჯერ
New York Times-მა გამოაქვეყნა იმ მიმართულებების ს სია, სადაც მოგზაურობასაც თავის მკითხველს ურჩევს 2025 წელს.
ნოემბერი 01 2024 წაკითხვა 122 ჯერ
2024 წლის იანვარი-სექტემბრის პერიოდში, მნიშვნელოვნად გაიზარდა ტურიზმიდან მიღებული შემოსავლები ევროკავშირის ქვეყნებიდან და დიდი ბრიტანეთიდან, მიღებულმა შემოსავალმა 456 მილიონი  დოლარი შეადგინა. ზრდა 2023 წელთან შედარებით  +6.7%-ით (29 მლნ. აშშ დოლარით)  მეტია.
ოქტომბერი 06 2024 წაკითხვა 188 ჯერ
გავლენიანი ამერიკული გამოცემა Vogue კახეთის შესახებ სტატიას აქვეყნებს, რომელშიც საქართველოს ეს რეგიონი "პატარა ტოსკანად" არის მოხსენიებული და საუბარია ღვინის წარმოების 8000-წლიან ისტორიაზე.
აგვისტო 29 2024 წაკითხვა 245 ჯერ
გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაცია საქართველოში მსოფლიო ტურიზმის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას აანონსებს. ამის შესახებ ორგანიზაცია ინფორმაციას Facebook და Instagam გვერდებზე ავრცელებს.
აგვისტო 03 2024 წაკითხვა 275 ჯერ
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით, საქართველოში, კონკრეტულად რაჭაში, იწყება სრულიად ახალი კურორტის განვითარება, შერჩეულია მრავალძალი, - ამის შესახებ ეკონომიკის მინისტრის მოადგილემ, მარიამ ქვრივიშვილმა ჟურნალისტებს მრავალძალში განუცხადა.