2024 წელი საქართველოს ავიაციისა და ტურიზმის ინდუსტრიებისთვის განსაკუთრებით წარმატებული იყო. ქვეყნის აეროპორტებში მგზავრთნაკადმა მოიმატა და – 7,4 მლნ მგზავრს გადააჭარბა, რაც 24 პროცენტიანი ზრდაა წინა წლის ანალოგიურ პერიოდთან შედარებით. 25 პროცენტით მოიმატა რეისების რაოდენობამ, – განაცხადა ეკონომიკისა და მდგრადი განვითარების მინისტრის მოადგილე მარიამ ქვრივიშვილმა.
New York Times-მა გამოაქვეყნა იმ მიმართულებების ს სია, სადაც მოგზაურობასაც თავის მკითხველს ურჩევს 2025 წელს.
2024 წლის იანვარი-სექტემბრის პერიოდში, მნიშვნელოვნად გაიზარდა ტურიზმიდან მიღებული შემოსავლები ევროკავშირის ქვეყნებიდან და დიდი ბრიტანეთიდან, მიღებულმა შემოსავალმა 456 მილიონი დოლარი შეადგინა. ზრდა 2023 წელთან შედარებით +6.7%-ით (29 მლნ. აშშ დოლარით) მეტია.
გავლენიანი ამერიკული გამოცემა Vogue კახეთის შესახებ სტატიას აქვეყნებს, რომელშიც საქართველოს ეს რეგიონი "პატარა ტოსკანად" არის მოხსენიებული და საუბარია ღვინის წარმოების 8000-წლიან ისტორიაზე.
გაეროს მსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაცია საქართველოში მსოფლიო ტურიზმის დღისადმი მიძღვნილ ღონისძიებას აანონსებს. ამის შესახებ ორგანიზაცია ინფორმაციას Facebook და Instagam გვერდებზე ავრცელებს.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით, საქართველოში, კონკრეტულად რაჭაში, იწყება სრულიად ახალი კურორტის განვითარება, შერჩეულია მრავალძალი, - ამის შესახებ ეკონომიკის მინისტრის მოადგილემ, მარიამ ქვრივიშვილმა ჟურნალისტებს მრავალძალში განუცხადა.