აუტიზმის დიაგნოზის მქონე ადამიანებისთვის „Kontakt Home“-მა საქველმოქმედო აქცია მოაწყო
ის მაღაზიაში საქველმოქმედო კამპანია დაიწყო, რათა ყურადღება მიეპყრო აუტიზმის მქონე ადამიანებზე და ხელი შეეწყო მათ ადაპტაციას საზოგადოებაში.
კამპანიის ფარგლებში, Kontakt Home-ის მაღაზიაში შემოწირულობების შესაგროვებელი ყუთი განთავსდა. შემოწირულობები ყოველთვიურად გადაირიცხება “აუტიზმის კვლევისა და ხელშეწყობის ფონდის“ ანგარიშზე.
საქველმოქმედო პროექტზე დიდი რაოდენობის ხალხის ყურადღების მიპყრობის, ასევე საზოგადოებისთვის მეტი სარგებელის მოტანის მიზნით, Kontakt Home გააორმაგებს აპრილში შეგროვებულ შემოწირულობების მთლიან რაოდენობას. მაგალითად, თუ აპრილში შემოწირულობის თანხა შეადგენს 5000 ლარს, მაშინ “Kontakt Home” ფონდს 10000 ლარს გადაურიცხავს.
აუტიზმი არ არის დაავადება, უბრალოდ აუტიზმის მქონე ადამიანები თავისებურად გამორჩეულნი არიან . ლურჯი შუქის ჩართვა „Kontakt Home”-თან ერთად შეგიძლიათ შემოწირულობის განხორციელებით მაღაზიაში: თბილისი ცენტრალი, სადგურის მოედანი 2, სართული 2.
ყოველთვის ცნობილმა საქველმოქმედო პროექტებით, „Kontakt Home“-მა წარმოადგინა ვიდეო, რომელშიც ნაჩვენებია განსხვავებული მიდგომა აუტიზმისადმი.
ვიდეოს სანახავად შეგიძლიათ გადახვიდეთ ბმულზე
ფართო და ნათელი მაღაზიის წყალობით, არ არის საჭირო შორეულ ქვეყნებში წასვლა ჭკვიანი გაჯეტების, საყოფაცხოვრებო ტექნიკისა და ტექსტილის შესაძენად. მაღაზიაში, სადაც 20000-ზე მეტი დასახელების პროდუქტი არის წარმოდგენილი, ყველას შეუძლია იპოვოს ის, რაც თავად სჭირდება. ციფრული ტექნიკა, მსხვილი და წვრილი საყოფაცხოვრებო ტექნიკა, ტექსტილი, სკუტერები, სეგვეი და სხვა.