,,არ შეიძლება ერთი და იგივე ფირმის ქსელში არსებულ სუპერმარკეტში, ერთი და იგივე პროდუქტი, ევროპაში ღირდეს სამჯერ უფრო იაფი, ხოლო საქართველოში – სამჯერ ძვირი"- დავით მათიკაშვილი
,,არ შეიძლება ერთი და იგივე ფირმის ქსელში არსებულ სუპერმარკეტში, ერთი და იგივე პროდუქტი, ევროპაში ღირდეს სამჯერ უფრო იაფი, ხოლო საქართველოში – სამჯერ ძვირი,”- ამის შესახებ პარლამენტის საპროცედურო საკითხთა კომიტეტის თავმჯდომარემ დავით მათიკაშვილმა განაცხადა.
,,ანტიმონოპოლიური კანონმდებლობა არსებობს სწორედ იმიტომ, რომ მოხდეს სახელმწიფოს მხრიდან შესაბამისი ინტერვენცია, ფასების თვალსაზრისით. თუკი აშკარაა, რომ ბაზარზე დადგენილი ფასი არის ხელოვნურად გაზრდილი, არის ზემოგებებზე საუბარი… არ შეიძლება, ერთი და იგივე ფირმის ქსელში არსებულ სუპერმარკეტში, ერთი და იგივე პროდუქტი, ევროპაში ღირდეს სამჯერ უფრო იაფი, ხოლო საქართველოში – სამჯერ ძვირი. შესაბამისად, პრემიერის ინიციატივა მისასალმებელია. საქართველოს პარლამენტში შეიქმნება დროებითი საგამოძიებო კომისია,” – აცხადებს დავით მათიკაშვილი.