"ოპოზიციური პარტიების დიდ ნაწილს არჩევნები არ აინტერესებს" - ვოლსკი
ოპოზიციური პარტიების დიდ ნაწილს არჩევნები არ აინტერესებს, მათი ამოცანაა რევოლუციური რეჟიმის არსებობა და დესტრუქციული ქმედებების განხორციელებაა, - ამის შესახებ ვიცე-სპიკერმა გია ვოლსკიმ გნაცხადა.
ვოლსკის თქმით, ოპოზიციურ პარტიებს, არსებულ მდგომარეობასთან დაკავშირებით კომპეტენტური პასუხი უნდა ჰქონდეთ.
"რიგგარეშე არჩევნების დაკავშირება თვითმმართველობის არჩევნების შედეგებთან, სამართლებრივად ჩამოყალიბებული წინადადება არ არის. მიმაჩნია, რომ ყველა წინადადება განხილული უნდა იყოს, მაგრამ იმაზე უარის თქმა, რომ ეს გადაწყვეტილება კომისიამ გამოიტანოს, ნებისმიერი პოლიტიკური სუბიექტის სულ სხვა მოტივებზე მიანიშნებს. ოპოზიციური პარტიების დიდ ნაწილს არჩევნები არ აინტერესებს და მათი ამოცანაა, რევოლუციური რეჟიმის არსებობა და დესტრუქციული ქმედებების განხორციელებაა. მათ რაიმე სახის გადათვლა, შეფასება და კომპეტენტური მსჯელობა, საჭიროა თუ არა რიგგარეშე არჩევნების დანიშვნა, არ აინტერესებთ. ოპოზიციურ პარტიებს კომპეტენტური პასუხები უნდა ჰქონდეთ", – განაცხადა გია ვოლსკიმ.