''რა შეიძლება იყოს რუსეთის სტრატეგიული წარმატება?'' - ვოლოდიმირ ზელენსკი
უკრაინის პრეზიდენტმა ვოლოდიმირ ზელენსკიმ, ომის 67-ე დღის შემაჯამებელ ვიდეომიმართვაში რუსეთის ჯარების მიერ, უკრაინის ტერიტორიაზე განხორციელებულ დარტყმებზე გაამახვილა ყურადღება.
მისი თქმით, რუსეთის ჯარები შეტევებს განაგრძობენ.
ზელენსკიმ ხაზი გაუსვა იმ ფაქტს, რომ რუსულ მხარეს ხალხის განადგურებული სიცოცხლე და განადგურებული ქონება მათ არაფერს მოუტანს გარდა იმისა, რომ მათ ტოქსიკურობასა და იზოლირებას გაზრდის.
,,დღეს, რუსეთის ჯარებმა ჩვენი სახელმწიფოს ტერიტორიაზე დარტყმები გააგრძელეს. სამიზნე სასოფლო-სამეურნეო საწარმოების საწყობები იყო. მათ ხარკოვის რეგიონის საცხოვრებელი უბნების დაბომბვა განაგრძეს, დონბასის და ა.შ. ისინი ძალებს ქვეყნის სამხრეთში აგროვებენ, რათა დნეპროპეტროვსკის რეგიონში ჩვენს ქალაქებსა და დასახლებებზე თავდასხმა სცადონ. რა შეიძლება იყოს რუსეთის სტრატეგიული წარმატება? მართალი გითხრათ, არ ვიცი. ხალხის განადგურებული სიცოცხლე და დამწვარი თუ მოპარული ქონება რუსეთს არაფერს მისცემს. ეს მხოლოდ რუსული სახელმწიფოს ტოქსიკურობასა და იმათ რიცხვს გაზრდის, ვინც რუსეთის იზოლაციაზე იმუშავებს. უკრაინის შეიარაღებული ძალები დამპყრობლების ყველა თავდასხმას პასუხობენ და ისინი რეაგირებას გააგრძელებენ მანამ, სანამ ჩვენს მიწას არ დატოვებენ. მადლობელი ვარ ყველა ჩვენი დამცველის, ვინც სახელმწიფოს 24 თებერვლიდან და 2014 წლიდან იცავს", - განაცხადა ზელენსკიმ.